Sağlık Kuruluşları Entegre Atık Yönetimi

Sağlık kuruluşlarının faaliyetleri sırasında ortaya çıkan atıklar, diğer faaliyetlerden farklı olarak daha yüksek oranda enfeksiyon riski taşımakta, aynı zamanda insan ve çevre için tehlikeli olan ve zararlılık potansiyeli taşıyan maddeler içermektedir.

PPP (Kamu Sektörü-Özel Sektör Ortaklığı) kapsamında faaliyete geçen Şehir Hastaneleri’nde, EKOVAR olarak entegre atık yönetim hizmetleri vermekteyiz.

Akıllı bina ve dijital hastane teknolojisi ile donatılmış Şehir Hastaneleri’nde, atık yönetim hizmetlerimizi tamamen kalite prensiplerine uygun, modern teçhizat, dijital kayıt ve raporlama yazılımlarımızı kullanarak verilmekteyiz.

Ankara, Bursa, Eskişehir, Isparta ve Yozgat’ta olmak üzere toplam 7.982 yatak kapasiteli 5 (beş) adet şehir hastanesinin Entegre Atık Yönetim hizmetini gerçekleştirmekteyiz. Hizmet verdiğimiz kapsamında aylık 264.040 kg tıbbi ve 726.070 kg evsel olmak üzere toplam 990.140 kg atığı yönetmekteyiz. Söz konusu hizmeti mavi ve beyaz yaka toplam 146 personel ile sunmaktayız.