Bina Yıkım Endüstriyel Tesis Söküm

"Bina yıkım" ve "endüstriyel tesis söküm" aktiviteleri, eski ya da artık kullanılamayan binaların ve endüstriyel tesislerin yıkılması ve sökülmesi işlemidir. Bu aktiviteler, mevcut alanların yeniden kullanımı veya yeni yapıların inşa edilmesi için gerekli olan alanı temin etmek amacıyla yapılabilir.

Bu tip aktiviteler, toprak ve su kirliliğine, çevre gürültüsüne ve toz salınmasına yol açabilir. Bu nedenle, yıkım ve söküm aktiviteleri öncesinde, alanın mühendislik ve çevresel açıdan incelenmesi ve gerekli çevresel koruma önlemlerinin alınması önemlidir.

Örneğin, yıkım ve söküm aktivitelerinde atıkların kontrollü bir şekilde toplanması ve uygun depolama alanlarına taşınması, toprak ve su kaynaklarının korunması, gürültü ve toz seviyelerinin sınırlandırılması gibi çevresel koruma önlemleri alınabilir. Ayrıca, yıkım ve söküm aktivitelerinin yapılacağı alanların belirli düzenlemeler ve standartlar kapsamında yapılması gereklidir.

EKOVAR olarak, iş sağlığı ve güvenliği kuralları çerçevesinde, çevreye verilen rahatsızlığı en aza indirerek, bina yıkım ve endüstriyel tesislerin söküm faaliyetlerinde konusunda uzman personellerimizle hizmet vermekteyiz. Ayrıca yıkım işlemleri sonucu oluşan hafriyat atıklarını izinli sahalara teslim etmekte ve yıkım/söküm faaliyetleri sonucunda oluşacak tehlikeli atıkların geri kazanım ve bertaraf işlemlerini de sağlamaktayız.

TOP